تبلیغات
موفقیت و روانشناسی - تعریف قوانین ذهنی یا قوانین موفیقیت
 
موفقیت و روانشناسی
تکرار، مادر مهارت است...
درباره وبلاگ


برای زندگی خود قوانینی در نظر بگیرید و سعی کنید از آنها سرپیچی نکنید. این قوانین را پس از مشورت با متخصصان و افرادی که تجربه یک زندگی موفق را داشته اند، تدوین کنید.

مدیر وبلاگ : Marde Tavangar
نویسندگان
نظرسنجی
آیا میدانید راه های رسیدن به موفقیت چیست؟

سه شنبه 22 بهمن 1392 :: نویسنده : Marde Tavangar

قانون باور هر چیزی را که عمیقا باور داشته، شک و تردید نداشته باشید برایتان به واقعیت مبدل می شود . شما آنچه را که نه می بینید باور نمی کنید بلکه آن چیزی را می بینید که قبلا به عنوان یک باور انتخاب کرده اید . پس باید : باور های محدود کننده ای را که مانع موفقیت شما هستند شناسایی کنید، آنها را از بین ببرید، برای رسیدن به خواست تان اشتیاق و باور داشته باشید، خود را به ان هدف دست یافتنی بدانید و نتیجه نهایی ان ارزو یا خواست خود را حس کنید، چون مغزما احساسات ما را باور میکند، درنتیجه تبدیل شدن قانون باور به قانون جذب این عبارات تاکیدی را هر روز تکرار کنید، من باور دارم که به تک تک ارزو ها و یا به ان ارزو، هدف یا خواست خود.... میرسم من برای رسیدن به ان هدف یا خواست خود اشتیاق دارم و خود را برای رسیدن به ان دست یافتنی میدانم، وقتی شما به خواست تان باوردارید که سلامت موفق و پولدارهستید واین فرمان را به ذهن تان به تک تک سلول های بدن تان میدهید این فریکونس میرود به عالم هستی، شرایط موقیعیت ها و افراد را در خدمت شما قرار میدهد به سحر و جادو باور نداشته، فقط به قدرت ذهن تان باور داشته و از قدرت ذهن خود استفاده کنید.

قانون پرهیز از تردید و هراس جزتردید و هراس هیچ چیز نمیتواند میان انسان و ارمان هایش فاصله ایجاد کند، اگرانسان بدون دلهره برای تحقق ارزوهایش تلاش کند، بی درنگ براورده خواهد شد، ترس دشمن بزرگ بشر است، ترس از تنگدستی از بدبختی، ترس از شکست، ترس از بیماری ترس از دست دادن .. پس باور را جانشین ترس کنیم.

قانون بخشش سلامت روانی شما دقیقا بستگی دارد به اینکه تا چه حد می توانید کسانی را که با اعمالشان به نحوی به شما آسیب رسانده اند براحتی ببخشید .بسیاری از ناراحتی ها و بدبختی ها ناشی از ناتوانی در بخشیدن دیگران است . این عدم توانایی منجر به مقصر شمردن دیگران و احساس کینه و نفرت نسبت به آنها می شود .

قانون بخشندگی هر چه بیشتر ، بدون انتظار پاداش ، به دیگران خدمت کنید ، خیر و نیکی بیشتری به شما می رسد ، آن هم از جاهایی که اصلا انتظار ندارید .شما تنها در صورتی حقیقتا خوشبخت خواهید بود که احساس کنید به دلیل خدمت به دیگران انسان با ارزشی هستید .

قانون تمرکز هرچیزی ایکه ذهن خود را به آن مشغول سازید در زندگی واقعیت پیدا می کند. هر چیزی که روی آن تمرکز کنید و مرتبا به آن فکر کنید در زندگی واقعی شکل می گیرد و گسترش پیدا می کند. بنابراین باید فکر خود را بر چیزهایی متمرکز کنید که در زندگی واقعا طالب آن هستید.

قانون جذب شما مرتبا افکار، ایده ها و موقعیت هایی را که با افکار غالب شما هماهنگ هستند به خود جذب می کنید، خواه افکار منفی و خواه افکار مثبت. شما می توانید با تغییر افکار غالبتان، بهتر از این که هستید باشید، منفی ها منفی ها را جذب میکند و مثبت ها مثبت را، افراد با ذهنیت مثبت اشخاص مثبت و برعکس ان

قانون انتخاب زندگی شما نتیجه انتخاب های شما تا این لحظه است. چون همیشه در انتخاب افکار خود آزاد هستید، کنترل کامل زندگی تان و تمامی آنچه برایتان اتفاق می افتد در دست شماست.

قانون تفکر مثبت برای موفقیت و شادی در تمام جنبه های زندگی، تفکر مثبت امری ضروری است. شیوه تفکر شما نشان دهنده ارزش ها، اعتقادات و انتظارات شماست.

قانون تغییر تغییر غیرقابل اجتناب است و چون با دانش روزافزون و تکنالوژی رو به پیشرفت هدایت می شود، با سرعتی غیرقابل قیاس با گذشته در حال حرکت است. کار شما این است که استاد تغییر باشید نه قربانی آن.

قانون اشتیاق برای رسیدن به ان ارزو و هدف باید اشتیاق داشته ، شک و تردید نداشته باشید و به ذهن فرمان های درست بدهید، تا ذهن نیمه هوشیار گول بخورد و باور کند به طور مثال بیمار هستید، بگوید: صد هزار بارشکر من سالم هستم، من احساس سلامتی میکنم وضع مالی تان خوب نیست، وضعم خیلی عالی یست ناامید هستید، خود را بدبخت حس میکنید صد هزار بار شکر من خیلی خوشبختم ... از اتفاقات ایکه در زندگی من رخ میدهند از این به بعد همه در جهت خوشبختی من استند، از اتفاقاتیکه در زندگی من میافتد همه در جهت موفیقیت من استند( معکوس ان اتفاقات را پیش گویی نمایید. )

قانون پشت کار یک زندگی خوب و درخشان مجموعه ای از هزاران تلاش و ایثاری است که هیچ کس از آن باخبر نیست . " مردان بزرگ از ارتفاعاتی که فتح کرده اند حفاظت می کنند ، جاهایی که یک شبه به آن نرسیده اند . اما هنگام شب در حالی که همراهانشان خفته اند باز هم به تلاش خود برای پیشروی ادامه می دهند ." ( هنری وادزورث لانگفلو )

قانون تکرار تمرین و تکرار بهای بدست آوردن مهارت است . چیزی را که مدام و مرتب تکرار می کنید به صورت یک عادت جدید ذهنی و عملی در می آید . رشد فکری و احساس رضایت و خشنودی نتیجه ای کنار گذاشتن عادت های گذشته و جایگزین کردن تمرین ها و عادت های جدید است، برای اینکه قوانین ذهنی عمل کرد داشته باشد روزانه تکرار تمرینات ذهنی را مانند تمرینات ورزشی فراموش نکنید، در طول روز تمرکز مداوم روی خواست یا هدف تان و یا فقط در هر ۲۴ ساعت ۶۸ ثانیه از وقت خود را تمرکز روی خواست تان نمایید در یک محیط ارام بدون سر وصدا و در جریان تمرکز به افکار منفی و اضافی اجازه ندهید تا تمرکز ذهنی شما را به هم بزند.

قانون عادت حداقل۹۵ فیصد از کارهایی که انجام می دهید از روی عادت است ، خواه عادت های مفید و خواه عادت های مضر . شما می توانید عادت هایی را که موفیقیت تان را تضمین می کند در خود پرورش دهید . به این صورت که تا هنگامی که رفتار مورد نظر به صورت اتوماتیک و غیر ارادی انجام نشوند تمرین و تکرار آگاهانه و مدام آنرا ادامه دهید . پس به مثبت اندیشیدن خود را عادت دهیم.
اگر بتوانید از سه روز الی یک هفته مثبت فکر کنید، به مثبت فکرنمودن عادت میکنید.

قانون انتظارات اگر با اعتماد به نفس، انتظار وقوع چیزی مثبت نه منفی را در محیط پیرامون تان داشته باشید آن چیز به وقوع می پیوندد. شما همیشه هماهنگ با انتظارات تان عمل می کنید و این انتظارات بر رفتار و چگونگی برخورد اطرافیان تان تاثیر می گذارد.. میزان شانس خود را در زندگی افزایش می دهید .هر روزتان را ا این جمله آغاز کنید : " می دانم امروز یک اتفاق عالی برایم می افتد" و یا من باور دارم که امروز اتقاقات خوب در زندگی من میافتد، به هر کاریکه دست میزنم باور دارم که من بهترین هستم به ذهن فرمان های درست بدهید ( در این مثال ها استفاده ازقانون فرمان قانون باور و قانون انتظار، در مورد اینده ای خود انتظار مثبت داشته باشیم ، عبارات تاکیدی را هر روزتکرار د رتکرار بنویسید و با صدای بلند و یا در خاموشی ذهن تکرار نمایید)

قانون فعالیت ذهن ناخودآگاه ذهن ناخودآگاه شما موجب می شود همه ی گفته ها و اعمالتان مطابق با الگویی انجام پذیرد که با تصویر ذهنی و باورهای زیر بنایی شما هماهنگ است .
ذهن ناخودآگاه شما بسته به اینکه چگونه آنرا برنامه ریزی کنید می تواند شما را به پیش ببرد و یا از پیشرفت باز دارد .

قانون خلاقیت ذهن شما می تواند به هر چیزی که برایش قابل درک باشد و آن را باور داشته باشد دست یابد .هر نوع پیشرفتی در زندگی تان با یک ایده آغاز می شود و چون توانایی شما در خلق ایده های جدید نا محدود است آینده ی شما نیز محدودیتی نخواهد داشت .

قانون انتخاب زندگی ما نتیجه انتخاب های ما تا این لحظه است. چون همیشه در انتخاب افکار خود آزاد هستیم ، کنترل کامل زندگی و تمامی آن چه برایمان اتفاق می افتد در دست خودمان است .

قانون کنترول این که تا چه حد در مورد خودتان مثبت فکر می کنید بستگی به این دارد که فکر می کنید تا چه حد زندگی تان را تحت کنترل دارید .سلامتی ، شادی و عملکرد عالی از طریق کنترل کامل افکار ، اعمال و شرایط پیرامون تان به وجود می آید. اگر ما به این باور باشیم که زندگی ما تحت کنترول عوامل خارجی یست ما نمیتوانیم در زندگی خود فرد موفق باشیم در مقابل مانع باید بجنگیم و یا ان محیط را ترک نمایم.

قانون تکرار تمرین و تکرار بهای بدست اوردن مهارت است ، چیزی را که مداوم و مرتب تکرار میکنید به صورت یک عادت جدید ذهنی و عملی در میاید، شما میتوانید رویکرد ها ، توانایی ها و کیفیت خوشبختی و موفیقیت را در خود بپرورانید و قوانین موفیقیت را انقدر در خود تکرار کنید که جز از شخیصیت شما گردد.

قانون وضوح اهداف هر قدر هدف و یا ان خواست شما واضع و روشن باشد که چه می خواهید و حاضرید چه اقداماتی برای دستیابی به آن انجام دهید احتمال موفق شدن و رسیدن به آنچه می خواهید بیشتر می شود، روشن بودن اهداف مورد نظر مانند مغناطیسی عمل می کند که اقبال را به سوی شما می کشد .

قانون جایگزینی ذهن خودآگاه شما در آن واحد فقط می تواند یک فکر را در خود جای دهد ، یا مثبت یا منفی . شما می توانید با جایگزین کردن افکار مثبت به جای افکار منفی به خوشبختی دست پیدا کنید .ذهن مانند باغی است که در آن یا گل می روید یا علف هرز .

قانون اظهار هر گفته ای تاثیری به جا می گذارد . وقتی چیزی را با حالتی سرشار از احساس به خودتان می گویید ، افکار ، ایده ها و رفتارهایی هماهنگ با همان کلمات بوجود می آید .
فقط راجع به چیز هایی فکر کنید که طالب آن هستید و راجع به آنچه که طالب آن نیستید فکر نکنید .

قانون تجسم دنیای پیرامون شما تصویری از دنیای درون شماست . تصاویر ذهنی که به آن مشغول هستید افکار ، احساسات و رفتار شما را تحت تاثیر قرار می دهد .هر چیزی که به روشنی و با تمام وجود تجسم کنید نهایتا در زندگی شما به واقعیت می پیوندد.

قانون ارزش شما همیشه به سوی کسانی که با شما ارزش ها ، باورها و اعتقادات مشترکی دارند و با آنها توافق دارید ، جذب می شوید عشق کور نیست .

قانون خوشبختی کیفیت زندگی تان را احساس شما در هر لحظه تعیین می کند و احساس شما را تفسیر شما از وقایع پیرامونتان تعیین می کند نه خود وقایع .
هرگز برای اینکه تجربه ی خوشی از دوران کودکی داشته باشید دیر نیست . کافی است گذشته را مرور کنید و روشی را که برای تفسیر تجربیات خود داشته اید تغییر دهید .

قانون احساس شما در فکر کردن ، درک کردن و تصمیم گرفتن صد درصد احساسی عمل می کنید . با احساستان تصمیم می گیرید و با عقل تان توجیه می کنید .از آنجایی که کنترل افکارتان در دست خودتان است ، خوشبختی شما نیز بستگی به میزان اراده ی شما در کنترل افکارتان دارد .

قانون انعطاف پذیری درتعیین اهداف خود قاطعیت داشته باشید ، اما در مورد روش دستیابی به آنها انعطاف پذیر باشید .در عصر تحولات سریع ، رقابت شدید و کهنه شدن مدام همه چیز ، انعطاف پذیری و سازگاری از شرایط اساسی موفقیت است .

قانون تصمیم مصمم بودن از ویژگی های اساسی افراد موفق است .در زندگی شما هر جهشی در جهت پیشرفت ، هنگامی حاصل می شود که در موردی تصمیم روشنی گرفته باشید .

قانون تاثیر تلاش همه ی امیدها ، رویاها ، هدف ها و آرمان های شما در گرو سخت کوشی شماست .هر چه بیشتر تلاش کنید ، بخت و اقبال بهتری پیدا می کنید .هیچ راه میانبری وجود ندارد .

قانون پاداش عالم در نظم و تعادل کامل به سر می برد . شما همیشه پاداش کامل اعمالتان را می گیرید .همیشه از همان دست که می دهید از همان دست می گیرید . اگر از عالم بیشتر دریافت می کنید به این دلیل است که بیشتر می بخشید .

قانون خدمت پاداش هایی که در زندگی می گیرید با میزان خدمت شما به دیگران رابطه مستقیم دارد .هر چه بیشتر برای بهبود زندگی و سعادت دیگران کار و مطالعه کنید و توانایی های خود را افزایش دهید ، در عرصه های مختلف زندگی خود نیز پیشرفت بیشتری به دست می آورید .

قانون مسئولیت هر جا که هستید و هر چه که هستید بخاطر آن است که خودتان اینطور خواسته اید .مسئولیت کامل آنچه که هستید ، آنچه که بدست آورده اید و آنچه که خواهید داشت بر عهده ی خود شماست .

قانون عینیت یافتن ذهنیات دنیای پیرامون شما تجلی ذهنی دنیای درون شماست . کار اصلی شما در زندگی این است که زندگی مورد علاقه ی خود را در درون خود خلق کنید .
زندگی ایده آل خود را با تمام جزئیات آن مجسم کنید و این تصویر ذهنی را تا زمانی که در دنیای پیرامون شما تحقق پیدا کند حفظ کنید .

قانون رابطه ای مستقیم زندگی بیرون شما بازتاب زندگی درونی شماست . بین طرز فکر و احساسات درونی شما از یک طرف و عملکرد و تجارب بیرونی شما از طرف دیگر رابطه مستقیم وجود دارد .

قانون ارزش ها نحوه ی عملکرد شما همیشه با زیربنایی ترین ارزش ها و اعتقادات شما هماهنگ است .آنچه براستی ارزش هایی را که واقعا به آن اعتقاد دارید بیان می کند ادعاهای شما نیست بلکه گفته ها ، اعمال و انتخاب های شما به ویژه در هنگام ناراحتی و عصبانیت است .

قانون انگیزه هر چه می گویید یا انجام می دهید از تمایلات درونی ، خواسته ها و غرایز شما سرچشمه می گیرد . این کار ممکن است بصورت خودآگاه و ناخودآگاه انجام شود، رمز موفقیت دو چیز است : تعیین اهداف و برنامه ریزی برای آنها، مشخص کردن انگیزه ها .

قانون پذیرش اینکه چطور با خودتان حرف می زنید ، حداقل ۹۵ فیصد از فکر و احساس شما را مشخص می کند . ذهن ناخودآگاه گفته های درونی شما را به عنوان دستور می پذیرد .
همواره با خودتان گفتگوهای مثبت ، سودمند و موثر داشته باشید ، حتی هنگامی که احساس خوبی ندارید .

قانون علت و معلولی هرچیزی به دلیلی رخ می دهد. برای هر علتی معلولی است و برای هر معلولی علت یا علت های به خصوصی وجود دارد، چه از آنها اطلاع داشته باشید و چه نداشته باشید. چیزی به نام اتفاق وجود ندارد. در زندگی هر کاری را که بخواهید می توانید انجام دهید، به شرط آن که تصمیم بگیرید دقیقاً چه می خواهید و سپس عمل کنید.

قانون خوش بینی نحوه ی تفسیر و توجیه تجربیاتتان ، تفکرات و احساسات شما را شکل می دهد .اگر عادت کنید در هر موقعیتی به دنبال یافتن نقاط مثبت باشید موفق خواهید شد که یک نگرش فکری مثبت را برای خود پایه ریزی کنید و سرانجام هیچ چیز نمی تواند سد راهتان شود .

قانون استعدادها دردرونتان مجموعه ای از استعدادها و توانایی ها نهفته است که اگر درست شناسایی و به کار گرفته شوند شما را قادر می سازند تا به هر هدفی که در نظر دارید برسید .
از چه قسمت هایی از کارتان بیشتر لذت می برید و آنها را خیلی خوب انجام می دهید ؟ این سوال بهترین راهنما برای یافتن استعدادهای واقعی شماست .

قانون خودشکوفایی شما می توانید هر چه را که برای رسیدن به اهداف تعیین شده ی خود به آن نیاز دارید بیاموزید .آنهایی که می آموزند توانا هستند .

قانون روابط هر چه افراد بیشتری را بشناسید که دید مثبتی نسبت به شما دارند موقعیت های بهتری به دست خواهید آورد .افرادی که شما را دوست دارند به شما ایده های جدیدی می دهند و راه موفقیت را برای شما باز می کنند .

قانون درک دیگران وقتی از دید فرد دیگری به موقعیتی نگاه کنید ، اغلب اوقات به ایده و راه حل هایی دست پیدا می کنید که قبلا به آنها پی نبرده بودید .مرتب از خودتان بپرسید که مردم به چه نیاز دارند و چه می خواهند و شما چطور می توانید نیازها و خواسته های آنها را برآورده کنید .

قانون سخت کوشی موفقیت ها و دستیابی به اهداف با سخت کوشی بدست می آید .هنگامی که شک دارید موفق می شوید یا نه ، سخت تر تلاش کنید و اگر به نتیجه نرسیدید باز هم بیشتر تلاش کنید .هنگامی که مشغول کار هستید ، تمام مدت کار کنید و وقت تلف نکنید .

قانون ارزش ها نحوه عملکرد شما همیشه با زیربنایی ترین ارزش ها و اعتقادات شما هماهنگ است. آنچه ارزش هایی را که واقعاً به آن اعتقاد دارید بیان می کند، ادعاهای شما نیست بلکه گفته ها، اعمال و انتخاب های شما به ویژه هنگام ناراحتی و عصبانیت است.

قانون تاثیر تلاش همه امیدها، رویاها ، هدف ها و آرمان های ما در گرو سختکوشی است. هرچه بیشتر تلاش کنیم، موفقیت بیشتری کسب خواهیم کرد.

قانون آمادگی در هر حوزه ای موفق ترین افراد، آنهایی اند که وقت بیشتری را صرف کسب آمادگی برای انجام کارها می کنند. عملکرد خوب نتیجه آمادگی کامل است.

قانون حد توانایی شاید برای انجام همه کارها وقت کافی وجود نداشته باشد ولی همیشه برای انجام مهمترین کارها وقت کافی است. هرچه بیشتر کار کنیم کارآیی بیشتری پیدا می کنیم. اما باید اموری را برعهده بگیریم که در حد توان ما باشد.

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :